18 sierpnia 2018

Bieg Pamięci Wola 1944

Bieg Pamięci Wola 1944

Powoli na Woli, małe kółko w Lasku na Kole. Bardzo sympatycznym i kameralny bieg, choć upamiętniający bardzo smutne zdarzenie z historii. Bieg inny niż większość, taki mało standardowy.


Medal Bieg Pamięci Wola 1944
Medal Bieg Pamięci Wola 1944

Bez wielkiej reklamy.

Szczerze, to gdyby nie fart to bym w tym biegu nie pobiegła. Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta taki cykl biegów, jakim był "On The Run". Świetny cykl biegów, ale miał wadę, zapisy trwały 2-3 minuty i pakietów nie było. Z biegiem Pamięci na Woli jest podobnie. Pakiety znikają bardzo szybko, bo (tu jest coś niespotykanego) bieg jest za darmo. Pełen pakiet, czyli numer startowy z chipem, medal, koszulka, izotonik, banan, bon na zupę i woda (woda bez limitu). Często się tego nie spotyka i bez wielkiej reklamy wszystkie pakiety znikają. Następna niespotykana rzecz to dystans, czyli nie 5 czy 10 kilometrów, a 1944 metry. Wracając do zapisów to był przypadek, że się zapisałam. Jest taki bieg SKYWAYRUN Military, brałam w nim udział podczas edycji na lotnisku w Mińsku Mazowieckim (relacja z Skywayrun), kolejna edycja jest w Poznaniu. Organizatorem Skywayrun Military jest firma Monster Event, ta firma prowadziła zapisy i była "organizatorem technicznym/wykonawczym" biegu Pamięci na Woli. Szukając informacji o Skywayrun trafiłam na informację właśnie ruszyły zapisy na Bieg Pamięci. Po prostu w odpowiednim czasie odwiedziłam fanpage Monster Event.
Bieg Pamięci Wola 1944
Bieg Pamięci Wola 1944

Warszawa Wola

Bieg organizowany jest przez urząd dzielnicy Wola m.st. Warszawy to odbywa się na Woli. Z mojego punktu widzenia to drugi koniec miasta, ale dzięki temu mogę odkrywać nieodkryte przeze mnie miejsca. W zeszłym roku bieg odbywał się w Parku Powstańców Warszawy w tym roku w Lasku na Kole. Piękne, zielone i spokojne miejsce. Nawet z zaparkowaniem w pobliżu nie było problemu (ok 1000 metrów od biura zawodów). Naprawdę dobre miejsce na bieganie i na spacer. Po dotarciu na miejsce na zielonej trawie nieopodal lasu i pumptrack’u znajdowało się biuro zawodów. Kolejka na pierwszy rzut oka spora, ale wszystko sprawnie i bardzo szybko działało. Z odebranym pakietem poszliśmy popatrzeć i pokibicować podczas biegów dla dzieci. Dla dzieci przygotowane były trzy długości biegu 200, 400 i 800 metrów. Po biegach dziecięcych na godzinę 12 zaplanowany był bieg główny, a po nim na godzinę 12.30 marsz nordic walking.
Bieg Pamięci Wola 1944
Bieg Pamięci Wola 1944

Bieg Pamięci Wola 1944

Przed godziną dwunastą organizator zaprosił wszystkich, aby ustawili się przed linią startu. W biegu głównym mogło wziąć udział 300 osób. Tyle było miejsc i pakietów. Jednak na pierwszy rzut oka chyba startujących było mniej.Była minuta ciszy a następnie, po wspólnym odliczaniu wszyscy ruszyli. Dystans to tylko 1944 metry niby nie dużo, ale im mniej tym szybciej trzeba biec. Oczywiście mi się nie spieszyło bardzo i biegłam w swoim tempie. Trasa krótka, ale bardzo przyjemna, po parku, po lesie, ogółem w cieniu drzew. Po przebiegnięciu około 1500 metrów wybiegliśmy z lasu i po prawej stronie dostrzec można było metę. Ostatnie 444 metry to małe kółeczko przy mecie i koniec. Na mecie każdy uczestnik oczywiście otrzymał medal.
Bieg Pamięci Wola 1944
Bieg Pamięci Wola 1944

Bieg Pamięci Wola 1944
Bieg Pamięci Wola 1944

Bieg Pamięci Wola 1944
Bieg Pamięci Wola 1944

Podsumowanie

Nie jest to klasyczna piątka czy dycha, nie ma atestu PZLA, ale jest to naprawdę świetny bieg. Od strony organizacyjnej wszystko perfekt, jedyny minus to darmowe pakiety. Pakiety rozeszły się bardzo szybko, dostępnych było 300 miejsc, a bieg ukończyło wg listy z wynikami 217. Czyli około 1/3 uczestników nie pobiegła. Widziałam w wydarzeniu, że wiele osób chciało dołączyć, do ostatniej chwili trwały wymiany pakietów, (co też wydłużało kolejkę w biurze zawodów). Gdyby bieg miał opłatę, symboliczną to wydaje mi się, że więcej chcących pobiec miałoby szansę. Bieg naprawdę wart polecenia i nawet, gdy będzie z płatnym pakietem startowym to w przyszłym roku postaram się ponownie wziąć udział.
Bieg Pamięci Wola 1944
Bieg Pamięci Wola 1944

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz