23 czerwca 2018

Skywayrun Military


Skywayrun Military

Nocny bieg po pasie startowym czynnego wojskowego lotniska, czyli Skywayrun Military. Uwielbiam ten bieg, brałam udział w pierwszej, trzeciej i odbywającej się w sobotę 16.06.2018 czwartej edycji.

 
Medal Skywayrun Military
Medal Skywayrun Military

O co chodzi z Skywayrun Military

Wyjątkowy bieg, bo odbywający się w miejscu, na co dzień niedostępnym. Biegi z serii Skywayrun odbywają się na różnych lotniskach w Polsce, dodatek Military w nazwie to bieg po lotnisku wojskowym. 4 edycja Skywayrun Military odbywała się na terenie czynnego lotniska wojskowego w 23 bazie lotnictwa taktycznego pod Mińskiem Mazowieckim. Udział w w Skywayrun to wyjątkowa możliwość wejścia na zamkniętym teren.
 
Skywayrun Military
Skywayrun Military
Skywayrun Military
Skywayrun Military

Skywayrun Military 4

Czwarta edycja biegu odbywała się w sobotę 16.06.2018. W przeciwieństwie do innych "normalnych" biegów tu były trochę bardziej twardsze zasady. Tu zawodnik musi przy zapisie podać numer dowodu, bo jest weryfikowany przy wyjeździe. Na ten bieg trzeba przyjechać wcześniej, bo po pierwsze jest weryfikacja przy wjeździe po drugie weryfikacja przed wydaniem pakietu. Jeśli chcemy kibiców to musimy ich sobie wziąć. Kibice mogą wejść na teren jednostki wojskowej tylko z uczestnikami biegu posiadając odpowiedniego oświadczenie. Po sprawdzeniu i wjeździe na teren bazy wojskowej jedzie się na wolny parking. W porównaniu do zwykłych biegów, tu są przewidziane miejsca parkingowe. Oczywiście zasada, kto pierwszy ten lepszy jest aktualna przy pakowaniu, kto przyjedzie prędzej ma bliżej do biura zawodów, my byliśmy na miejscu ok godziny dziewiętnastej, na dwie godziny przed startem i trafiliśmy na dalszy parking. Czyli przed biegiem mogliśmy pozwiedzać lotnisko idąc około 1,5 kilometra do biura zawodów. Nie uważam tego za duży problem, bo można się przebiec czy tak jak my spokojnie spacerkiem na naprawdę świeżym powietrzu. Biuro zawodów mieściło się w hangarze, w którym były dwa samoloty. W tym hangarze był zlokalizowany również punkt, w którym można było kupić kawę czy pamiątki była również przebieralnia i depozyt. Na zewnątrz były dwa punkty gastronomiczne oraz przenośne toalety. Niestety toalety to jest jeden jedyny minus całego biegu. Pewnie organizator nie miał większego wpływu na ilość toalet, ale w kolejce stało się około 40 minut. Nie był to czas stracony, bo można było poznać nowych biegaczy czy porozmawiać ze znajomymi, których dawno się nie widziało. Trzeba szukać plusów.
 
Skywayrun Military
Skywayrun Military

Przed startem

W biurze zawodów wszystko poszło sprawnie, minuta może dwie i koperta z pakietem odebrana. W kopercie był numer z chipem, bon na posiłek regeneracyjne, jedna ulotka i chusta wielofunkcyjna. Numer i chusty wyjątkowe, bo tu organizator zrobił dobrą robotę. Zazwyczaj numer to numer, a koszulka czy chusta to zwykły produkt z logo biegu. W przypadku Skywayrun oprawa graficzna numeru jest wyjątkowa i ze stu numerów ten będzie się wyróżniał. Chusta też jest inna, czyli nie logo, a ładna grafika. Tak po prostu, jest bardzo ładna.
Przed samym biegiem była oficjalna rozgrzewka prowadzona przez dziewczyny z fitness clubu fit&joy z Mińska Mazowieckiego. Po rozgrzewce wszyscy ustawili się przed linią startu.
 
Skywayrun Military
Skywayrun Military

Skywayrun Military
Skywayrun Military

Start

Przed biegaczami ustawił się wojskowy samochód, który będzie prowadził biegaczy. O godzinie dwudziestej pierwszej trzydzieści nastąpił start. Wszyscy biegacze wystartowali to ruszyłam i ja. Nad lotniskiem panowała już noc, nie było latarni ulicznych, był księżyc i lampki obrysowe pasa. Bez świateł i dźwięków miasta tu było ciszej i ciemnej. To jest ta wyjątkowa atmosfera. Na metę wpadłam z czasem 00:33:49, wynik może daleki od marzeń, ale cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym biegu.
 
Skywayrun Military
Skywayrun Military

Skywayrun Military
Skywayrun Military


Podsumowanie.

Nie był to mój pierwszy bieg z serii Skywayrun i na pewno nie będzie to mój ostatni bieg. Jest to bieg wyjątkowy ze wspaniałą atmosferą, jedyny minus z toaletami nic nie zmieni. Koszulka z Migiem z poprzedniego skywayrun'u używana bardzo rzadko, aby była jak najdłużej teraz chusta dołączy do niej. W kolejnej edycji biegu odbywającej się pod Mińskiem Mazowieckim wezmę udział na 100% nawet, jeśli miałoby to wiążąc się z wzięciem urlopu na żądanie w pracy (nigdy takiego urlopu nie brałam, bo pracę należy szanować), czyli jest znaczącym bieg w moim kalendarzu. Aktualnie zastanawiam się i myślę czy we Wrześniu nie pojechać do Poznania. Pod Mińskiem Mazowieckim biega się w towarzystwie Migów i Tupolewa, a w Poznaniu stacjonują eFy. W dniu 08.09.2018 na terenie 31.bazy lotnictwa taktycznego odbędzie się kolejna edycja Skywayrun Military. 300 kilometrów w jedną stronę, aby pobiec 5 kilometrów? Gdyby ten bieg nie był tak wyjątkowy, nawet bym nie myślała nad tym, a Ja się zastanawiam i coraz bardziej się przekonuje.

Naprawdę ten cykl biegów polecam i jeśli ktoś ma możliwość udziału to gorąco zachęcam.
Skywayrun Military
Skywayrun Military


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz