19 maja 2018

Bieg Konstytucji 3 Maja


Bieg Konstytucji 3 Maja

Maj i czerwiec to szczyt sezonu na imprezy biegowe. Biegacze mają, w czym wybierać i każdy wybiera to, co lubi. Ja w tym roku dużo biegów pomijam, zrobi się forma to i więcej biegów będzie. Jednak są takie biegi, w których nawet marszem, ale chcę wziąć udział. To jest właśnie odbywający się 2Maja Bieg Flagi oraz trzeciomajowy Bieg Konstytucji.


Medal Bieg Konstytucji 3 Maja
Medal Bieg Konstytucji 

Pewna tradycja.

Branie udziału w dwóch biegach dzień po dniu to nie najlepszy pomysł. Jednak nie mogę sobie wyobrazić, aby nie brać udziału w tych biegach. Tym bardziej, że nie biorę w nich udziału, aby o coś powalczyć, ja tylko chcę wziąć w nich udział i je ukończyć. Na bieg Konstytucji zapisałam się od razu po uruchomieniu zapisów. To tak na wszelki wypadek, bo biegi organizowane przez Aktywną Warszawę ściągają wielu chętnych. Po zapisach nadszedł czas czekania na sam bieg.

Pewna zmiana

W tym roku nie mogłam znaleźć czasu na odebranie pakietu. Przekładałam z dnia na dzień odwiedziny w biurze zawodów. Na kilka dni przed biegiem udało mi się znaleźć czas. W biurze zawodów jak w biurze zawodów. Odbiór pakietu, czyli numeru, koszulki i wszystkiego innego. Chwila rozmowy i tak w sumie bez większego zastanawiania się zapisałam dodatkowo Dianę. Też dostała swój pakiet, czyli numer, koszulkę i inne dodatki.
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018

Czwartek 03.05.2018

Na bieg wybraliśmy się cała rodziną, dodatkowo zabraliśmy babcię. Pojechaliśmy odpowiednio wcześniej, aby bez problemu zaparkować i się przygotować. Wózek, torba z ubraniami i przebieranie polowe Diany. Na chwilę przed startem zostawiliśmy Babcię z wózkiem w okolicy mety i ruszyliśmy na start. Przed samym startem było jeszcze wspólne zdjęcie z zaprzyjaźnionym Rembertów Team i ja z Dianą na start, a tata z aparatem przy trasie.
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018

Bieg z maskotka

Ustawiliśmy się prawie na samym końcu przed nami były ciut starsze dzieci i szybsze, za nami jeszcze młodsze. Start był ogólnie podzielony na dwie grupy. My oczywiście byłyśmy w drugiej grupie. Na spokojnie, to tylko szybszy spacer. Tylko 700 metrów. Diana od razu znalazła koleżankę, jednak troszkę wystraszyła się szumu i zamieszania związanego ze startem. Powoli ruszyłyśmy w stronę mety. Nam się specjalnie nie spieszyło, jedynym ograniczeniem był mój start. Cała drogę prosiłam tylko, aby nikt z psem w drugą stronę nie szedł, bo Diana najpierw by się zatrzymała, a następnie zmieniła kierunek. Jakoś nam się udało dotrzeć do mety. Raz wolniej, raz szybciej i chyba nawet na samym końcu nie byliśmy. Zabawa fantastyczna. Na mecie oczywiście medal i woda. Po zdobyciu mety, Diana została z babcią, a ja popędziłam ponownie na start.
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018
Bieg Konstytucji 3 Maja

Bieg Konstytucji

Po pierwszym biegu wróciłam na start i ustawiłam się do strefy startowej. Po chwili czekania ruszyłam na swoje 5 kilometrów. Początek oczywiście miły i przyjemny. Wszystko zaczyna się komplikować od podbiegu. Kondycja jeszcze nie ta, to podbieg powoli. Na szczęście znalazło się kilku znajomych, którzy swoim dopingiem bardzo pomagali. Następnie chwila po równym i koło Sejmu czas w dół. Ostatnie trzy zakręty, ostatnia prosta i meta.
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018
Bieg Konstytucji 3 Maja
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018
Bieg Konstytucji 3 Maja

5 Kilometrów minęło

Nie był to mój najszybszy bieg, należał raczej do tych wolniejszych i nie do końca bieg tylko marszobieg. Jednak na pewno był to miło spędzony czas.
Bieg Konstytucji 3 Maja 2018
Bieg Konstytucji 3 Maja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz