08 maja 2018

Bieg Flagi


Bieg Flagi

na Warszawskim Żoliborzu to już u mnie tradycja. I nie ważne czy pokonam ten dystans w 55 minut czy w 79 minut. I za rok też zrobię wszystko abym mogła tu wystartować.

Medal Bieg Flagi 2018
Medal Bieg Flagi 2018


Zapisy

Są biegi, w których czekam z zapisaniem się i są takie, do których zapisuje się od razu. Bieg Flagi, Bieg na kopiec Powstania Warszawskiego, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości, Skywayrun Military i Bieg Noworoczny to właśnie takie biegi, w których można zobaczyć mnie od początku na listach startowych. Jak złapie mnie kontuzja, jak zdrowie nie pozwoli to pojadę i przejdę te biegi, ale chcę być częścią tych wydarzeń.
Bieg Flagi 2018
Bieg Flagi 2018

Bieg Flagi

Bieg Flagi był dość trudny już w poprzednich latach (Bieg Flagi 2017, Bieg Flagi 2016), w tym roku nastąpiły pewne zmiany. Na początku myślałam, że na plus. Zamiast trzech okrążeń, czyli trzech podbiegów, trasa zmieniła się na dwa okrążenia. Moja radość z jednego podbiegu mniej wynikała z nieznajomości trasy w realu i patrzeniu tylko na plan. Do tego jeszcze jeden zapis w regulaminie mnie martwił, mianowicie limit czasu to 80 minut.

Majówka.

Różni ludzie, różnie spędzają majówkę. Dla mnie to niestety zwykły tydzień. Pierwszego maja dwunastogodzinna dzienna zmiana w pracy, a trzeciego nocna. Jeszcze jak na złość na kilka dni przed majówką złapałam jakieś przeziębienie. Jednak to mnie nie zatrzyma. 2 Maja stawiłam się na bieg.
Bieg Flagi 2018
Bieg Flagi 2018


2 Maja

Bieg Flagi odbywał się na Cytadeli. Tzn. tam było biuro zawodów, start, meta i część trasy. Sam bieg rozpoczynał się o godzinie 14:30, Ja na miejscu byłam wcześniej. Trzeba było odebrać pakiet, bo na ten bieg pakiet można odebrać tylko w biurze zawodów tylko w dniu biegu i tylko osobiście. Organizator przygotował również wielce atrakcji, krótko mówiąc było, co robić. Przed biegiem głównym, był bieg dla dzieci, ale Diana zgodnie z regulaminem nie mogła wziąć udziału. Czas naprawdę szybko i przyjemnie mijał.
Bieg Flagi 2018
Bieg Flagi 2018

Start

Na chwilę przed biegiem, chętni biorący udział w Biegu Flagi chwycili za wielką biało czerwoną flagę i ruszyli w stronę startu. Na samym starcie procedura już standardowa, czyli trzy dwa jeden i wystrzał startera. Ja oczywiście ustawiam się bliżej końca niż początku, aby nie utrudniać biegu szybszym. Nowa trasa okazała się trudniejsza w rzeczywistości niż na planie, ale nie było źle. Ja nadal w nie najlepszej kondycji do mety dotarła dopiero po godzinie i osiemnastu minutach. Każdy, kto biega wie, że tempo około 8 minut na kilometr to marsz z dodatkiem biegu, ale w limicie się zamieściłam. Czysty SlowSport, ale ile zabawy, ile miłych i sympatycznych osób spotkanych. To jest piękne w biegach, możliwość poznania tych wszystkich fantastycznych osób i uczestniczenia w takich wydarzeniach.
Bieg Flagi 2018
Bieg Flagi 2018

Podsumowanie.

Wszystko super, bieg godny polecenia. Oczywiście w przyszłym roku zrobię wszystko, aby wziąć w nim udział. Jedyne, co to organizator mógłby się zastanowić nad wprowadzeniem drugiego dystansu. Piąteczka, czyli jedno kółko było by ekstra. Myślę, że wiele osób by wystartowało.

Bieg Flagi 2018
Bieg Flagi 2018Brak komentarzy:

Prześlij komentarz