10 maja 2017

Bieg Flagi 2017

Są takie biegi, w których chcę wziąć udział. Pakiet, medal czy czas są na drugim miejscu. Do takich biegów należy bieg Powstania Warszawskiego, Niepodległości, Konstytucji, Bieg na kopiec Powstania Warszawskiego oraz dzisiejszy Bieg Flagi.
 
Bieg Flagi
Medal Bieg Flagi

Bieg Flagi
Medal Bieg FlagiBrałam udział w poprzednich edycjach tego biegu i musiałam wystartować w tegorocznej. Moja aktualna forma jest daleka od tej, która pozwoliłaby mi powalczyć o życiówki, jednak sam udział w biegu daje radość. Trzeba się cieszyć z tego, co się ma.
 
Bieg Flagi
Bieg Flagi fot. Tomasz Kłosek
Organizacja biegu na najwyższym poziomie, organizatorzy z roku na rok robią lepszy bieg. Już nie wspominając, że medal z roku na rok piękniejszy i wspaniała koszulka. Bieg na 10 km to najważniejszy punkt programu, jest również bieg nordic walking oraz biegi dziecięce. Występy artystyczne, grupa rekonstrukcyjna, jednym słowem masa atrakcji dla wszystkich. Dla mnie oczywiście najważniejszym punktem tego pikniku jest bieg.
 
Bieg Flagi
Bieg Flagi fot. Tomasz Kłosek

Bieg Flagi
Bieg Flagi fot. Tomasz Kłosek

Bieg Flagi
Bieg Flagi fot. Andrzej Chomczyk / Sztuka Kadru

Punktualnie o godzinie 14:30 następuje start biegu. Ja się ustawiłem bliżej końca niż początku i ruszyłam. 3 okrążenia trasy, a każde okrążenie kończy się podbiegiem po bruku. Trasa na pierwszy rzut oka nie jest trudna, ale na tym podbiegu trzeba uważać. Mi się nie spieszyło, Bieg był we wtorek, czyli dzień, w który odbywa się zwyczajowo trening "Hills" w Adidas Runners Warsaw i tak potraktowałam ten start, jako trening. Po płaskim spokojnie pilnując tętna i tempa, pod górę wolniej, ale dokładniej. Cały czas mam problem z biodrem i musiałam uważać, aby nie było gorzej, kontuzja nie jest mile widziana. Biegnąc powoli dotarłam do 9 kilometra dalej już tylko skręt w prawo w bramę i po kostce brukowej pod górę skręcając delikatnie w lewo, na górze ostatni zakręt w lewo i ostatni krótki odcinek prostej z metą.
 
Bieg Flagi
Bieg Flagi fot. Tomasz Kłosek
Na metę wbiegam z czasem 01: 11:07, medal, woda i po biegu. Czas zbierać się do domu.


Pierwszy raz na bieg założyłam spódniczkę biegową PolkaSporti biegło mi się wspaniale. Mimo, że jeszcze mam kilka kilo za dużo to nic nie uwierało czy obcierało.

Bieg Flagi
Bieg Flagi fot. Tomasz Kłosek


2 komentarze:

  1. brawo dla Ciebie!!!!sama jestem matką i rozumiem jak trudno jest znaleźć czas dla siebie!!!!!tak 3maj!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. wielkie brawa Natalio! powodzenia i wytrwałości:)

    OdpowiedzUsuń