02 grudnia 2015

Polska premiera Asics Metarun

W dniu dzisiejszym nie biegam, ale o bieganiu będzie. Od jednego z Frontrunner'sów Asics mianowicie od Marcina (autora bloga Dulnik Biega) dostałam zaproszenie na Polską premierę nowych butów. W sumie na premierze butów nie byłam to poszłam zobaczyć. I jestem miło zaskoczona.Zasadniczo plan na dziś był inny tzn zmiana w pracy do 20, ale kilka dni temu Marcin (Dulnik Biega) przysłał mi zaproszenie na premierę, małe czary mary i udało się zerwać z pracy. Na początku myślałam, że wielkie halo z tymi butami, buty jak buty tyle że marki Asics. Jednak nie dawało mi spokoju "Premiera butów" wszystko wyglądało jak zapowiedź mega hitu w kinach. Zaczęłam dążyć temat tego buta, szukać informacji. Na polskich stronach było dużo, ale jeszcze więcej na zagranicznych.
Okazało się że Asics Metarun to nie byle jaki but i początkowo gigantyczna cena (o której napisze troszeczkę niżej) okazała się usprawiedliwiona.

02.12.2015
O godzinie 18 w  Sklepie Biegacza na Warszawskim Powiślu rozpoczęła się wielka premiera. Pojawili się na niej różni dziennikarze, blogerzy (miałam możliwość spotkania się z wieloma znajomymi) oraz zwykli biegacze. Jedną z głównych atrakcji (poza samą prezentacją) było losowanie jednej pary butów Asics Metarun, po losowaniu zrobiło się troszkę luźnej ;-)
Ja trochę sceptycznie nastawiona bo mimo, że nie zamykam się na jedną markę to przecież moje Nike Vomero 10 są najlepsze ;-)
Z Marcinem 

Z Rembertów Team

Z Piotrem (Piotrobiegacz) i Arturem (BiegowyWariat)

Z Hubertem

Na początku został puszczony nam film przedstawiający markę ASICS, następnie przedstawiciele marki opowiadali o butach. Prace nad Metarun trwały 3 lata, założeniem specjalistów z Asics było stworzenie najlepszego buta biegowego. Koszty i czas się nie liczyły, najważniejszy był efekt finalny. But miał premierę w Polsce dziś i tylko w 6 sklepach, do sprzedaży trafi tylko 120 par. W bucie zastosowano najnowsze i bardzo innowacyjne techniki. Cztery podstawowe zalety to:
*Lekkość
*Stabilność
*Dopasowanie
*Amortyzacja
But był naprawdę lekki, a materiały z których był zrobiony wyglądały na solidne. Niestety nie miałam możliwości przymierzenia buta, ale za to bardzo podobały mi się sznurówki. Elastyczne a zarazem sztywne, samozaciskowe, ale nie blokujące stopy. Wygląd samego buta, hmmm damski nie podobały mi się, męski już bardzo, ale wygląd w bucie biegowym to chyba nie najważniejszy parametr. 
Męski

Damski


Jednak but nie jest przeznaczony dla wszystkich biegaczy, tak jak pisałam wcześniej przy produkcji nie liczyły się koszty, a w butach zastosowano najnowsze innowacyjne technologie i materiały. Buty Asics Metarun są mocno limitowane (tylko 120 par na Polskę) to ich cena też jest wyjątkowa, a wynosi około 1000zł. 


Ja prawdopodobnie nie będę miała możliwości sprawdzenia jak się w nich biega, ale firma Asics tymi butami może wyznaczyć nowe kierunki innym producentom obuwia. Czyli możemy liczyć na jakieś zmiany w produkcji obuwia. Ogółem buty sprawiły dobre wrażenie, zaciekawiła minie informacja o amortyzacji, przy chodzeniu bardzo odczuwalna, a przy coraz szybszym biegu sztywnieje aby było mocniejsze odbicie. Kolejna ciekawostka but dostosuje się do stopy biegacza. Co do wagi buta to był naprawdę lekki, ale Asics Metarun waży 310 gram, a Nike Vomero 10 waży 305gram (waga dotyczy męskich), różnica niby nieduża, ale. 

Ostatecznie prezentacja mi się podobała, jednak nie zakochałam się w butach. Asics Metarun to wyjątkowy but i na pewno podczas startów nie zobaczymy w nim wielu osób, jeśli chcemy niepowtarzalny i nowoczesny but do biegania to Asics Metarun jest idealny. Ja jak bym miała możliwość z chęcią bym w nich pobiegała :-) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz