25 lipca 2015

II Bieg Zdobycia PAST-Y


Bieg po schodach

Dziś był mój debiut w biegach po schodach. Wszystko to stało się dzięki biegowi Powstania Warszawskiego, bo zapisując się na niego mogłam bez dodatkowych opłat również uczestniczyć w biegu po schodach. I stało się zdecydowałam się pobiec, przede wszystkim zobaczyć o co chodzi ze schodami.
Medal II Bieg Zdobycia PASTy

Dziś czyli 25.07.2015 o godzinie 9:00 rozpoczął się II Bieg Zdobycia PAST-Y. Bieg odbywał się w budynku PAST-Y czyli Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej przy ulicy Zielnej 39 w Warszawie. Budynek ma 51 metrów wysokości do 1934 roku był najwyższym budynkiem w Polsce. W czasie wojny toczyły się o ten budynek zacięte walki, gdyż budynek by
ł bardzo silnie broniony przez Niemców. Powstańcy walczyli o budynek od 2 sierpnia do 20 sierpnia gdy go przejęli. W rękach powstańczych był do kapitulacji.
Budynek PASTy

Dziś zdobywaliśmy go my! Do pokonania było 10 kondygnacji, około 232 schody (Liczył Kuba). Mój start zaplanowany był na 09:17:10 i tak mniej więcej wystartowałam.
Przed wejściem do budynku witali nas powstańcy z grupy rekonstrukcyjnej, a następnie sędzia.
Z uśmiechem na ustach w kierunku startu

W grupach po około 10 osób ustawialiśmy się i co kilka sekund startowaliśmy. Różnorodność wysokości pieter oraz wysokości schodów była odczuwalna. Na niektórych pół pietrach były głośniki z których wydobywały się dźwięki strzałów oraz nadlatujących samolotów. I tak pokonując cały dystans dotarłam na górę. Po drodze oczywiście zostałam wyprzedzona, ale tylko przez dwie osoby, w tym super szybką Paulinę One Life Szczerze mówiąc tak dobrze mi się biegło, że nie zauważyłam mety i pobiegłam jeszcze jedno piętro. 
Tu jest META, a ja biegnę dalej
i kończę piętro wyżej :-)

Cały mój bieg oficjalnie trwał 1 minutę i 26 sekund, jak na prawie zerowe przygotowanie i debiut w tego typu imprezie jestem bardzo zadowolona. Na miejscu spotkałam wielu przyjaciół i znajomych z biegowych ścieżek. Muszę zacząć trenować bieganie po schodach bo mi się spodobało. 
Organizacja całego biegu perfekcyjna, od samego początku czyli od wydania pakietów na kilka dni przed po wręczenie medali. Polecam biegi organizowane przez Aktywną Warszawę 
Już po biegu z medalami w ręku, z Pauliną OneLife i Pawłem Biegam Jestem Aktywny


Hirek, Ewelina, Ja, Dorota, Piotrek foto. Krzysztof mąż Doroty
Aktywna Sobota część pierwsza za nami, a przed nami 10 kilometrów XXV Biegu Powstania Warszawskiego 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz