11 lipca 2015

Chcieć to móc

Czyli przeciwstawianie się trudnością dnia codziennego.

Często słyszę, poza tym sama to słyszałam i stosowałam. Nie da się czy nie chce mi się. Tak naprawdę to wszystko można, potrzebne jest tylko samozaparcie, odrobina motywacji i chęć zmian. Jeśli my chcemy zmiany to wszystko jest w naszych rękach. Mogę Ja możesz TY może ON i ONA.
Foto. Nike - #LepszaJa z Anną Lewandowską i Magdą.Poczuć wiatr zmian

Zmiany same się nie zrobią, tak samo nikt inny za nas tego nie zrobi. Są jakieś farmakologiczne środki, ale ingerować chemią w nasz organizm aby ograniczyć chęć na słodycze? Można bez!
Widziałam reklamy magicznych sprzętów, wystarczy założyć a ciało zrobi się piękne, gładkie, umięśnione i co tam jeszcze dział marketingu wymyśli. Przez jakiś czas stosowałam taki pas, który przy pomocy wstrząsów i ciepła miał pomóc - efekt nijaki. Jest taka stara prawda że dzięki ciężkiej pracy człowiek się bogaci. I tak też jest z treningami, ćwiczysz - osiągasz sukces. A że nie od razu Rzym zbudowano to i treningów też musi być kilka, bo po jednym czy trzech efektów nie zobaczymy, ale po miesiącu, trzech czy po roku efekty są. . Im bardziej się "wciągniemy" w  treningi tym będzie większa zabawa i przyjemność. Dla mnie w tym momencie każdy trening to zabawa i chcę jeszcze.
Foto. www.fotomaraton.pl
Szczęście, Radość, Zabawa

Nie da się 

Wiele osób powtarzało mi, że się nie da. Że pracuję, a treningi wymagają czasu, że to i tamto. Prawda jest taka, jak się chce to można. Nie znam jeszcze osoby, która pracuje siedem dni w tygodniu  po dwadzieścia godzin na dobę. Jak się chce zmiany zawsze można znaleźć godzinę na ćwiczenia. Jak nie można co dzień to co drugi, jak nie godzinę to pół. Zawsze to jest czas, który zaprocentuje dla nas.
Z dyrektorem, szefem czy kierownikiem w pracy też zawsze można się dogadać. Każdy jest człowiekiem, a ja jestem zdania że z każdym można się dogadać. Potrzebuję mieć wolną sobotę na trening mogę przyjść w niedzielę do pracy. 
Jak tylko MY chcemy być Lepsze, Lepsi zawsze znajdzie się rozwiązanie. 
Mój pierwszy półmaraton. Dałam radę przebiec 21 kilometrów. Półmaraton Warszawski 2015


W życiu bywa różnie

Ładnie się wszystko pisze i ładnie to wygląda w teorii, ale w życiu bywa różnie. Mi też się zdarzyło, że rezygnowałam z jakiegoś biegu, albo treningu bo praca. Słyszałam podpowiedzi, aby wziąć Urlop na żądanie czy w inny sposób nie pójść do pracy, ale wychodzę z założenie, że jeśli ja postępuję uczciwie i fair w stosunku do innych to inni będą tak postępować ze mną. Inna sprawa, że czasem sam organizator biegu, treningu czy eventu  podaje datę na kilka dni przed wydarzeniem. Tak jest z serią biegów On The Run, dlatego biorę w nich udział jak mogę. Jeśli organizatorowi zależy na uczestnikach to poda termin wcześniej i stworzy miejsce dla wszystkich chętnych.

Trening

W podręcznikach zobaczymy opisy, że na treningi chodzimy wyspani, wypoczęci i w bardzo pozytywnym nastroju. Jednak jak pisałam wcześniej życie weryfikuje i nie zawsze można mieć wszystko. Przykład z mojego życia wzięty. 
W każdą sobotę odbywa się trening N+TC organizowany przez Sklep Biegacza. Wiedziałam o nim wcześniej, ale do pracy trzeba chodzić, a że bardzo polubiłam te treningi to znowu pogodziłam wszystko. Po całej nocy spędzonej w pracy szybko wróciłam do domu przebrać się i wziąć szybki prysznic i na trening. Zmęczona? Może, jadąc na trening zjadłam śniadanie i jak stanęłam przed miejsce zbiórki całe zmęczenie i nie wyspanie puściło.  
Trening N+TC poprowadziła wspaniała Kama z Better Body Studio  , powiem szczerze, że dziś nawet poczułam się pozytywnie zmęczona, czyli jestem bardzo zadowolona. Im bardziej męczę się na treningu tym później lepiej się czuję. Na treningu oprócz super trenerki było jeszcze dużo innych pozytywnych osób, cała ta energia się kumuluje i napędza nas. Po takiej dawce pozytywnej energii z rana cały dzień jest lepszy. Na wieczór planuję jeszcze jakieś bieganie. Tak łączę pracę, dom, treningi fitness i biegowe. Dobra organizacja, której uczę się cały czas i wszystko można osiągnąć.
Pozytywna energia
Lepsze MY

Bardzo zmęczona po treningu ;-) z wymagającą "Panią Trener" ;-) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz