22 marca 2018

Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018


Już kilka razy na Facebooku wspominałam o wyjątkowej Falenicy. Teraz czas na małe podsumowanie po cyklu biegów.

Medal Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Medal Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018

O co chodzi z Zimowymi Biegami Górskimi w Falenicy?

Przyzwyczajeni do dużych biegów, wielkich pakietów, reklamy i rozpieszczania przez organizatorów podczas Zimowych Biegów Górskich w Falenicy możemy się troszkę zdziwić. Organizatorzy biegu nie prowadzą już (chyba) profilu w mediach społecznościowych, nie tworzą wydarzeń, nigdzie też nie widziałam reklam biegu. Chcąc wystartować w Falenicy już jesienią trzeba zacząć odwiedzać oficjalną stronę organizatora. Gdy już wystartują zapisy trzeba wybrać dystans jedno okrążenie, czyli 3,3 kilometra, 2 okrążenia lub trzy. Oczywiście z wyborem i zapisami trzeba się spieszyć, bo wolne miejsca szybko znikają. Po poprawnej rejestracji trzeba zaczekać na możliwość zapłaty i odbiór. Koszt całego cyklu w 2018 wynosił 50 złotych. Numer startowy na wszystkie biegi w cyklu jest jeden i odbierało się go w tym roku tylko w jednej lokalizacji. W sklepie biegowym JacekBiega. Przy okazji odbioru numeru można zrobić małe zakupy, bo w pakiecie jest tylko numer. W tego rocznym cyklu były 4 biegi plus piąty finałowy, aby nasze zmagania się liczyły i zostały wynagrodzone medalem trzeba ukończyć trzy z czterech biegów. Bieg finałowy się nie liczy.
Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018 trasa
Trasa biegu / foto ze strony organizatora

Zima, Góry, Warszawa

Osoby, które będą pierwszy raz jechały na Zimowe Biegi Górskie w Falenicy mogą troszkę się zdziwić wysiadając na stacji kolejowej Warszawa Falenica czy wysiadając z samochodu w pobliżu startu. W pobliże startu można również bezproblemowo dojechać zwykłymi autobusami. Wracając do zdziwienia, to te góry to tak naprawdę wydma, ale trasa biegowa jest tak poprowadzona, że na jednym kółku przewyższenie wynosi około 55 metrów. Cykl biegów odbywa się zimą, ale u nas z pogodą bywa różnie. Raz jest śnieg, raz słońce, taki mamy klimat. Szczerze mówiąc i pisząc na zmarzniętej trasie biega się dobrze, bo sypkie podłoże też potrafi utrudnić. Biuro zawodów zlokalizowane jest w szkole podstawowej nr 124 przy ulicy Bartoszyckiej, start kilka kroków dalej przy ulicy Przełęczy. Ja do biura nie zaglądam, bo numer odbieram wcześniej na cały cykl, w biurze można kupić numery na poszczególne starty. Przy starcie jest możliwość zaparkowania samochodu, ale tu trzeba zaznaczyć to nie jest parking, a przy gorszych warunkach atmosferycznych może też być trudniej wyjechać. Również w pobliżu startu organizatorzy ustawia dwie toalety typu toitoi, depozytu przy starcie nie ma, ale są drzewa, na których można powiesić kurtkę czy bluzę.

Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Przy starcie

ZBG Falenica 2018 i Ja

W tym roku udało mi się wystartować we wszystkich biegach. Większości biegów odbywała się na śniegu, na pierwszym było go nawet tak dużo, że moja Diana kibicowała mi nie w wózku, a w sankach. Na cztery liczone starty właśnie, wynik z pierwszego biegu odpadł. W klasyfikacji liczą się 3 najlepszej wyniki. Z czasami u mnie jeszcze nie najlepiej, wszystkie starty w tym roku kończyły się w okolicach 25 minut. Potrzebowałam około 25 minut na przebiegniecie troszkę ponad 3 kilometrów. Niby dużo, ale te górki robią różnicę, najszybsza kobieta na tej trasie i tym dystansie kończy z wynikiem około 17 minut. Finalnie byłam 62 w open, 28 wśród kobiet i 3 w mojej kategorii wiekowej.

Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Bieg 1

Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Bieg 2

Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Bieg 3
Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Bieg 4
Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Bieg 5


Czekanie na Falenicę

Co roku po zakończony cyklu mówię sobie, za rok na pewno dłuższy dystans, a za rok startuje ponownie na 3 kilometry. W tym roku ponownie mówię sobie za rok dłuższy dystans i tym razem mam nadzieję, że się uda. Na falenickie górki mam w sumie blisko, kilka minut samochodem, dlatego też planuje na nich częściej bywać i trenować. Udział w ZBG w Falenicy jest naprawdę wyjątkowy. Mi się tam biega bardzo przyjemnie, spotykam wielu znajomych i prawie zawsze zostaje dłużej, aby kibicować innym na dłuższym dystansie.

Zimowe Biegi Górskie Falenica 2018
Medale Brak komentarzy:

Prześlij komentarz